Nederlands IndiŽ

 

De heer Gerard Velthuis uit Geesteren hield
 een dagboek bij tijdens zijn verblijf in Nederlands-IndiŽ.
Klik hier  ..\Velthuis.html

 

Onderstaand vindt u een lijst met de ons bekende jonge mannen uit de gemeente Tubbergen die in het toenmalige Nederlands-IndiŽ zijn geweest.

Bent u, of is een familielid van u, destijds ook daar gelegerd geweest en kunt u ons daarover vertellen? Hebt u misschien nog een foto van een van de genoemde mannen? Kent u iemand die ook op de lijst hoort te staan, maar er niet op voorkomt? Laat het ons a.u.b. weten via de contactpagina, of ga op donderdagavond (tussen 19.00 en 20.00 uur) naar de bibliotheek in Tubbergen waar u altijd een van onze bestuursleden aantreft.

Als St. Heemkunde Tubbergen vinden wij het belangrijk een zo goed mogelijk beeld te scheppen van de mensen uit Tubbergen die deze bewuste periode hebben meegemaakt. Uw informatie kan daarbij van groot belang zijn.

Wilt u met anderen via het internet praten over uw ervaringen? Kijkt u dan eens op een van deze twee internetadressen: http://www.zevendecemberdivisie.nl of
http://blog.seniorennet.be/idabagus/archief.php?ID=11

15 augustus 2012. Onthulling monument: "De Geest Overwint".

Zij keerden niet terug.

B.H. Hannink - G.J. Mensink - J.H. Kroezen - J.A.H.J. Oerbekke.

Naam

Geb. Dat

Woonplaats

Vertrek

Naam schip

Gelegerd

Retour

Naam schip-2

Onderdeel

Aanvullend

Beroep

Oud adres

Andere gegevens

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asbreuk, BGB

17-12-1925

Tubbergen

15-1-1946

Kota Baroe

M. Java

28-12-1949

Sibajak

3-7RI

 

Bakker

A 387

 

Bekhuis, GA

2-2-1925

Tubbergen

18-10-1946

Indrapoera

W. Java

12-1-1950

Asturias

1-2LuA.ADM

 

Landbouwer

B 130

Sub.Bat.KL.Batavia

Beld, JH

27-4-1926

 

 

 

 

 

 

4-1RI

 

Landbouwer

D 271

 

Bies, M

13-1-1917

Manderveen

28-10-1945

Nw. Amsterdam

W. Java

7-6-1948

Waterman

OVW.1-11R1

 

Landbouwer

M 152

1-10 Reg.Inf.

Boerrigter, BE

 

Tubbergen

27-8-1948

Groote Beer

M. Java

23-6-1950

Gen. MacRea

403BI(6-1RI)

overl.

 

 

 

Bos, AGT

17-5-1915

 

 

 

 

 

 

Sub.Bat.KL

OVW

?

?

 

Bosscher, BJJ

 

Tubbergen

1-1-1945

 

O. Java

25-3-1948

Tabinta

OVW Mar. Brg

 

 

 

 

Bruggeman, AN

 

Albergen

8-5-1947

Johan v. Oldebarnevelt

Diversen

24-4-1950

Gen. Muir

LTD80

 

 

 

 

Brughuis, JB

18-10-1926

Geesteren

23-5-1947

Kota Baroe

Z. Sumatra

25-2-1950

Pasteur

4-4RI

 

Spinner

E 30

 

Degger, HJA

25-12-1925

Albergen

 

 

W. Java

 

 

1-1BW

 

Bakker

D 262

Pion.Ind. Mat.Park 1eDiv.

Deterink, H

11-2-1926

Reutum

29-11-1946

Sibajak

W. Java

 

 

HKAG

 

Monteur

K 62

Ootmarsumsestr.

Diermen, FB van

13-1-1925

Geesteren

23-5-1947

Kota Baroe

Z. Sumatra

5-4-1950

Fairsea

4-1RI

 

Studerend

E 254

 

Engbers, GJ

24-9-1926

Langeveen

23-5-1947

Kota Baroe

Z. Sumatra

25-2-1950

Pasteur

4-1RI

 

Landbouwer

F 35

 

Eppink, JH

 

Tubbergen

17-12-1947

Zuiderkruis

M. Java

2-5-1950

Nelly

5-5RI

 

 

 

 

Evers, HA

16-3-1921

Hezingen

25-11-1945

Nw. Amsterdam

W. Java

22-3-1948

Groote Beer

OVW.1-3R1

 

Landbouwer

G 17

 

Evers, HG

1-11-1925

Tubbergen

24-9-1946

Boissevain

W. Java

2-1-1949

Kota Inten

1eGnPrkCie

 

Winkelbediende

A 180

 

Finkers, G

10-8-1927

Geesteren

13-11-1947

Groote Beer

Borneo

 

 

5-4RI

 

Perser

E 601

 

Fonhof, JB

 

Tubbergen

17-12-1947

Zuiderkruis

M. Java

2-5-1950

Nelly

5-5RI

 

 

 

 

Geerdink, JG

7-5-1919

Harbrinkhoek

31-12-1945

Alcantara

Z. Sumatra

27-7-1948

Indrapoera

OVW.8RS

 

Bakker

N 32

1-10 Reg.Inf.

Gevers, JJ

 

Geesteren

19-2-1948

Sloterdijk

Z. Sumatra

18-5-1950

Gen. Black

5-9RI

 

 

 

 

Goessen, H

2-7-1920

 

 

 

 

 

 

OVW

 

 

 

 

Grob, BJG

 

Albergen

17-12-1947

Zuiderkruis

M. Java

2-5-1950

Nelly

5-5RI

 

 

 

 

Grote, BF ter

30-7-1925

Vasse

24-9-1946

Boissevain

W. Java

 

 

12eGn VldCie

 

Fabrieksarbeider

I 151

 

Haarhuis, GJ

2-10-1926

Albergen

25-4-1947

Boissevain

 

 

 

2eReg. Pag

 

Slager

D 169

 

Haarhuis, HA

30-4-1925

Geesteren

24-9-1946

Boissevain

W. Java

2-1-1949

Kota Inten

1eBat. Pion

 

Landbouwer

E 41

 

Haarhuis, JG

 

Geesteren

15-2-1948

 

 

8-8-1948

 

 

 

 

 

 

Handlogten, GL

3-1-1927

Tubbergen

5-1-1947

Volendam

Celebes/Sumatra

4-5-1950

Dundalk Bay

5-1RI

 

Spinner

A 123

 

Hannink, BH

19-9-1926

Mander

23-5-1947

Kota Baroe

Z. Sumatra

6-2-1948

 

4-4RI

overl.

 

 

 

Harmelink, BJ

 

Manderveen

17-9-1948

Waterman

W. Java

23-6-1950

Gen. MacRea

412BI(6GRPI)

 

 

 

 

Helming, G

 

Vasse

18-6-2421

Zuiderkruis

Nw Guinea

26-11-1962

Waterman

17elnf.Bat

 

 

 

 

Hendriks, JH

12-4-1925

Manderveen

 

 

 

10-4-1950

Castel Bianco

3eReg. Pag

 

Landbouwer

M 25

 

Hesselink, H

 

Tubbergen

2-2-1949

Groote Beer

O. Java

17-8-1950

Groote Beer

421BI(6GRJ)

overl.

 

 

 

Hesselink, JG

 

Tubbergen

27-8-1947

Groote Beer

M. Java

23-6-1950

Gen. MacRea

403BI(6-1RI)

 

 

 

 

Hofhuis, GA

9-10-1926

Fleringen

23-5-1947

Kota Baroe

Z. Sumatra

25-2-1950

Pasteur

4-4RI

 

Metselaar

C 34

 

Hofhuis, JG

 

Tubbergen

23-5-1947

Kota Baroe

Z. Sumatra

25-2-1950

Pasteur

4-4RI

 

 

 

 

Holsink, GB

2-8-1926

Tubbergen

 

 

 

24-4-1950

Gen. Muir

6e AVA

 

Schoenmaker

A 365

 

Horstman, JM

13-10-1925

Harbrinkhoek

3-10-1947

Volendam

Celebes/Sumatra

4-5-1950

Dundalk Bay

5-1RI

 

Smid

N 238

3eBat. 9eReg.Inf

Imming, JH

23-1-1925

Geesteren

17-11-1945

Noordam

O. Java

25-3-1948

Tabinta

OVW Mar. Brg

 

Bakker

E 95

Geesteren

Keizer, GJ

31-1-1926

Harbrinkhoek

9-7-1947

Nieuw Holland

N. Sumatra

24-4-1950

Gen. Muir

6HpVA

 

Timmerman

N 303

 

Kleissen, GBJ

30-1-1928

Albergen

 

 

O. Java

9-5-1950

Zuiderkruis

5-2RI

overl.

Schoenmaker

D 257

 

Klumpers, HBJ

21-3-1925

Albergen

24-9-1946

Boissevain

W. Java

2-1-1949

Kota Inten

1eGnPrkCie

 

Landbouwer

D 134

 

Kokhuis, AJM

 

Tubbergen

11-2-1949

Kota Inten

O. Java

9-10-1950

Zuiderkruis

422BI(6-8RI)

 

 

 

 

Koopman, JF

 

Tubbergen

17-9-1948

Waterman

W. Java

23-6-1950

Gen. MacRea

412BI(6GRPI)

 

 

 

 

Koopman, JG

2-7-1925

Vasse

20-10-1946

Johan de Wit

W. Java

19-2-1950

Tabinta

3-14RI

 

Landbouwer

I 17

Reg. Stoottroepen

Kroezen, JH

 

Harbrinkhoek

29-11-1946

Sibajak

M. Java

8-12-1948

 

Res.LIB.LTD

overl.

 

 

 

Kroezen, H

3-11-1925

 

 

 

 

 

 

Sub.Bat.KL

 

Landbouwer

N 319

 

Krukkert, HG

30-5-1926

Geesteren

8-5-1947

Johan v. Oldebarnevelt

W. Java

 

 

18RVA

 

Kantoorbediende

E 584

6e Reg Veldarts

Kuipers, JH

12-7-1925

Albergen

9-7-1947

Nieuw Holland

 

 

 

Staf 2e Div.

 

Landbouwer

D 10

 

Lammerink, HJ

14-10-1925

Reutum

27-9-1946

Ruys

W. Java

19-2-1950

Tabinta

3HPVA(3-14RI)

 

Landbouwer

L 23

 

Leferink, GHJ

 

Reutum

4-5-1962

Waterman

Nw Guinea

5-11-1962

Seven Seas

41e Inf.Bat

 

 

 

 

Lescher, JG

30-12-1920

Geesteren

11-12-1945

Bloemfontein

O. Java

21-8-1948

Groote Beer

 

met Echtgenote

Landbouwer

E 155

Weitemanslanden

Leus, MA

27-10-1925

Geesteren

15-10-1946

Kota Baroe

W. Java

15-1-1950

Waterman

3-2RI

 

Bakker

E 330

 

Lohuis, HJ

 

Fleringen

12-11-1947

Groote Beer

Borneo

30-4-1950

Gen. Ballou

5-4RI

overl.

 

 

 

Luesen, C

4-1-1919

Vasse

 

 

 

 

 

Lt. Kolonel

 

Kommies I & A

I 132

 

Maathuis, HA

 

Geesteren

17-12-1947

Zuiderkruis

M. Java

2-5-1950

Nelly

5-5RI

 

 

 

 

Maatkamp, G

 

Geesteren

 

 

M. Java

 

 

 

 

 

 

 

Masselink, JB

 

Tubbergen

27-8-1948

Groote Beer

M. Java

23-6-1950

Gen. MacRea

403BI(6-1RI)

overl.

 

 

 

Meen, BG

 

Fleringen

28-2-1948

Volendam

W. Java

9-6-1950

Waterman

VbdA. 7eBrig.

 

 

 

 

Mensen, B

 

Tubbergen

 

 

 

30-4-1950

Gen. Ballou

 

 

 

 

 

Mensing, BJA

22-11-1925

Reutum

 

 

 

10-1-1948

Nieuw Holland

Sub.Bat.KL

overl.

Landbouwer

K 136

 

Mensink, GJ

 

Tubbergen

17-11-1945

Noordam

O. Java

14-8-1957

 

OVW Mar. Brg

gesneuveld

 

 

 

Nieuwmeijer, BM

12-2-1926

Geesteren

14-2-1947

Kota Baroe

O. Java

23-3-1950

Volendam

4-5RI

 

Landbouwer

E 275

 

Nieuwmeijer, H

 

Geesteren

23-7-1948

 

W. Java

 

 

Klu. Tjilitan

 

 

 

 

Nijhuis, JG

 

Mander

17-12-1947

Zuiderkruis

M. Java

24-8-1949

Groote Beer

5-5RI

 

 

 

 

Oerbekke, JAHJ

 

Harbrinkhoek

29-11-1946

Sibajak

Bali

11-3-1948

 

LIB.HHP

overl.

 

 

 

Olimulder, BH

20-11-1921

Geesteren

31-12-1945

Alcantara

Z. Sumatra

27-7-1948

Indrapoera

OVW.8RS

 

Kassier

E 202

Vriezenveenseweg

Oude Geerdink, GHA

 

Harbrinkhoek

 

 

W. Java

17-8-1950

Groote Beer

432BI (7-1RI)

 

 

 

 

Oude Luttikhuis, JBG

 

Vasse

23-3-1949

Zuiderkruis

M. Java

17-1-1950

Gen. Ballou

426BI(6-4RI)

gewond

 

 

 

Oude Mittendorp, HB

28-1-1926

Albergen

25-4-1947

Boissevain

W. Java

5-4-1950

Fairsea

2eReg. Pag

 

Fabrieksarbeider

D 116

 

Oude Nijhuis, HA

10-11-1927

Geesteren

5-11-1947

Volendam

Celebes/Sumatra

4-5-1950

Dundalk Bay

5-1RI

 

Landbouwer

E 5

 

Oude Nijhuis, JH

15-7-1926

Harbrinkhoek

 

 

 

24-4-1950

Gen. Muir

5eRVA

 

Landbouwer

N 281

 

Oude Steenhof, BJ

18-2-1927

Tubbergen

19-11-1947

Kota Baroe

Bali / Java

7-5-1950

Skaugum

5GRGr

 

Landbouwer

B 189

 

Oude Steenhof, EG

20-9-1926

Tubbergen

23-5-1947

Kota Baroe

Z. Sumatra

25-2-1950

Pasteur

4-1RI

 

Grondwerker

A 250

 

Oude Voshaar, HJJ

14-1-1927

Geesteren

5-11-1947

Volendam

Celebes/Sumatra

4-5-1950

Dundalk Bay

5-1RI

 

Landbouwer

E 342

 

Oude Vrielink, GJJ

7-3-1925

Vasse

 

 

 

5-4-1950

Fairsea

3eReg. Pag

 

Landbouwer

I 27

 

Oude Vrielink, JG

18-9-1926

Vasse

23-5-1947

Kota Baroe

Z. Sumatra

25-2-1950

Pasteur

4-1RI

 

Landbouwer

I 142

 

Paus, J

 

Tubbergen

2-2-1949

Groote Beer

M. Java

 

 

Aalm. 421BI

 

 

 

 

Peddemors, GH

31-7-1926

Geesteren

 

 

 

 

 

8AVA

 

Landbouwer

E 304

 

Peters, AL

 

Geesteren

28-12-1947

Sloterdijk

SuRiow

7-10-1950

Gen. Ballou

LVCie

 

 

 

 

Pol, J v/d

11-7-1911

 

 

 

 

 

 

Sub.Bat.KL

 

?

?

 

Pot, J

25-7-1925

Tubbergen

16-10-1946

Volendam

W. Java

 

 

3e Bat.RS

 

Hulpmarechaussee

A 8

Reg Stoottroepen

Pot, L

 

Geesteren

27-8-1948

Groote Beer

M. Java

23-6-1950

Gen. MacRea

403BI(6-1RI)

 

 

 

 

Potijk, A

 

Geesteren

 

 

O. Java

25-3-1948

Tabinta

OVW Mar. Brg

 

 

 

 

Reinders, BA

4-4-1922

Tubbergen

31-12-1945

Alcantara

O. Java

27-7-1948

Indrapoera

OVW. 8RS

overl.

Smid

A 305

 

Reinders, HJ

 

Tubbergen

17-12-1947

Zuiderkruis

M. Java

2-5-1950

Nelly

5-5RI

 

 

 

 

Reinders, JA

30-12-1927

Mander

5-11-1947

Volendam

Celebes/Sumatra

4-5-1950

Dundalk Bay

5-1RI

 

Landbouwer

Denekamp  ND 71a

Rikhof, BH

 

Langeveen

 

 

W. Java

18-3-1951

Nelly

HACO

 

 

 

 

Rikhof, GJ

 

Manderveen

27-8-1948

Groote Beer

M. Java

18-2-1950

Zuiderkruis

403BI(6-1RI)

overl.

 

 

 

Rikhof, HG

 

Albergen

24-9-1948

Johan v. Oldebarnevelt

W. Java

3-7-1950

Goya

41RVA

 

 

 

 

Roelofs, BJ

27-5-1923

Harbrinkhoek

31-12-1945

Alcantara

Z. Sumatra

27-7-1948

Indrapoera

OVW.8RS

 

Stoker

N 277

 

Roelofs, HJ

8-3-1926

Harbrinkhoek

4-6-1947

Tabinta

O. Java

27-3-1950

Georgic

4GRPI

 

Perser

N 277

 

Rolefes, BH

 

Geesteren

30-7-1947

Volendam

 

24-4-1950

Gen. Muir

 

 

 

 

 

Rottgers, JG

16-10-1926

Manderveen

23-5-1947

Kota Baroe

Z. Sumatra

25-2-1950

Pasteur

4-1RI

 

Landbouwer

M 75

 

Scheurink, JHW

24-9-1926

 

 

 

 

 

 

5-1RI

 

Landbouwer

K 275

 

Schmidt, HH

 

Harbrinkhoek

 

 

Nw Guinea

4-11-1961

vliegtuig

LuA

 

 

 

 

SchrŲder, HB

3-3-1926

Langeveen

30-7-1947

Volendam

O. Java

13-4-1950

Gen. Heintzelman

2eMil. Bat

 

Smid

F 175

 

Schuurman, GB

28-5-1926

Langeveen

13-11-1947

Groote Beer

Borneo

30-4-1950

Gen. Ballou

5-4RI

 

Fabrieksarbeider

F 286

 

Schuurman, HJ

10-2-1926

Harbrinkhoek

30-5-1947

Johan de Wit

O. Java

24-3-1950

Waterman

4GRJa

 

Chauffeur

N 164

 

Smits, JJA

7-8-1925

Tubbergen

29-10-1946

Nw. Holland

W. Java

18-2-1950

Cheshire

1eMil. Bat

 

Studerend

A 98

III Mitr. Bat.

Spit, MCA

8-6-1908

Tubbergen

28-3-1947

 

 

26-9-1947

 

Marine

 

Sjouwer

A 329

Hotel de Tijd

Steggink, GA

1-5-1927

Reutum

5-11-1947

Volendam

Celebes/Sumatra

4-5-1950

Dundalk Bay

5-1RI

overl.

Bakker

K 35

 

Steggink, HH

10-1-1926

Geesteren

28-12-1946

Sloterdijk

M. Java

18-2-1950

Zuiderkruis

32HpVA

overl.

Timmerman

E 630

 

Tijhuis, AB

6-5-1927

 

 

 

 

 

 

 

 

Landbouwer

F 103

 

Timmerhuis, GA

 

Geesteren

17-9-1948

Waterman

W. Java

23-6-1950

Gen. MacRea

412BI(6GRPI)

 

 

 

 

Veldhuis, BA

 

Albergen

28-1-1948

Groote Beer

N. Sumatra

26-5-1950

Gen. Sturgis

35AAT

 

 

 

 

Velthuis, GA

 

Geesteren

17-8-1949

Zuiderkruis

W. Java

29-4-1951

New Australia

43AAT

overl. 13-5-1998

 

 

 

Voetberg, JS (Jacob Sjoerd)

8-6-1925

Geesteren

 

 

Java / Madoera

 

 

4GRJa

 

Landbouwer

E 169

 

Vollenbroek, HB

 

Albergen

 

 

O. Java

22-3-1948

Groote Beer

OVW Mar. Brg

 

 

 

 

Voorhuis, HE

29-1-1926

Geesteren

9-7-1947

Nw. Holland

Z. Sumatra

25-2-1950

Pasteur

4-4RI

 

Veekoopman

E 456

 

Vrerink, HJ

 

Reutum

23-1-1948

Waterman

O. Java

30-4-1950

Gen. Ballou

37AAT

 

 

 

 

Waaijer, JG

 

Tubbergen

17-12-1947

Zuiderkruis

W. Java

1-5-1950

Gen. Howze

5-2RI Genie

 

 

 

 

Weersink, GJJ

 

Mander

13-11-1947

Groote Beer

Borneo

30-4-1950

Gen. Ballou

5-4RI

 

 

 

 

Wesselink, BMJ

22-3-1926

Albergen

4-6-1947

Tabinta

O. Java

27-3-1950

Georgic

4GRPI

 

Landbouwer

D 247

 

Wesselink, HA

6-7-1925

Albergen

22-10-1946

Johan de Wit

O. Java

20-7-1949

Kota Inten

2-15RI.1-12RI

 

Timmerman

D 136

Reg.Lichte Inf.Bat.

Wissink, JG

5-4-1926

Tubbergen

 

 

 

8-4-1950

Goya

VbdA

overl.

Smid

A 28

 

Wolters, HB

14-1-1926

Tubbergen

 

 

 

20-1-1948

 

LIB

 

Wever

B 143